Atrakcje Kotliny Kłodzkiej część I – 19 czerwca 2022r.

Atrakcje Kotliny Kłodzkiej część I – 19 czerwca 2022r.

Atrakcje Kotliny Kłodzkiej 19 czerwca 2022  część I

Atrakcje Kotliny Kłodzkiej 3 lipca 2022 część II

Trzebieszowice – okazały zespół pałacowy wraz z zabudowaniami gospodarczymi dawnego folwarku Steinhof, parkiem i ozdobnym ogrodem, już w XIX wieku był uznawany za jedną z najładniejszych rezydencji magnackich Ziemi Kłodzkiej, gościł pruskiego króla Fryderyka Wilhelma III z udziałem członków rodziny królewskiej.  Obiekt jest własnością spółki, która utworzyła w nim hotel „Pałac na Skale”. W pałacu zachowało się sporo elementów dawnego wyposażenia: boazerie, sztukaterie, kominki, często w stylistyce secesyjnej.

Igliczna – kościół Matki Boskiej Śnieżnej na Iglicznej w Masywie Śnieżnika, wysokość terenu pokonamy wjeżdżając na parking bezpośrednio pod sanktuarium na wys. 750 – 760 m n.p.m.  dalej do pokonania będzie do 30 m przewyższenia – ok 100 m trasy. Obiektem kultu jest cudowna figurka Matki Boskiej Śnieżnej przywieziona w 1750 r. z Maria Zell w Austrii.

Międzygórze – spacer po miejscowości – stacja klimatyczna Sudetów w śródgórskiej scenerii i wyjątkowo malownicza,  XIX-stowieczne pensjonaty i hotele w interpretacji stylu szwajcarskiego, tyrolskiego, atrakcją krajoznawczą kurortu jest Wodospad Wilczki wykorzystujący tektoniczny próg skalny wysokości 21 m, obecnie drugi pod względem wysokości w polskiej części Sudetów.

Obiad – pensjonat Alpejski Dwór w Międzygórzu

Bystrzyca Kłodzka – miasto położone u zbiegu Nysy Kłodzkiej i rzeki Bystrzycy w rozległym tektonicznym obniżeniu między Górami Bystrzyckimi na zachodzie i Masywem Śnieżnika na wschodzie, wyróżnia się malowniczym położeniem na stromych, tarasowo opadających zboczach dolin.   zwiedzanie miasta, jedyne w Polsce Muzeum Filumenistyczne, barokowa kolumna wotywna Trójcy Świętej, zachowane fragmenty średniowiecznych umocnień

Dodatkowo w miarę dostępności czasowej Długopole-Zdrój – park zdrojowy, pijalnia oraz Zalesie – drewniany sudecki kościółek pw. św. Anny z początku XVIII wieku (w miarę możliwości przejazdu)

Proszę zabrać obuwie turystyczne, bezpieczne w chodzeniu po szlaku.

Trasa krajoznawczo-rekreacyjna – przejścia piesze dla każdego turysty.

Wyjazd  godzina 7.00 Aleja Juliusza Słowackiego w pobliżu budynku Poczty Głównej, powrót ok. godz. 21.00

Koszt uczestnictwa 150 zł – przejazd autokarem, opłaty drogowe, opieka merytoryczna przewodników Zakochaj się w Polsce na całej trasie wycieczki, ubezpieczenie NNW.

 

Po zadeklarowaniu udziału nie ma możliwości rezygnacji ze zwrotem kosztów. Wpłata jest równoważna z rezerwacją na dotychczasowy numer konta

Na trasie mogą znaleźć się inne niż wskazane miejsca/punkty/ciekawostki krajoznawcze zaproponowane przez przewodników.

Deklaracje udziału  do 10 czerwca  2022r.

Wpłaty uczestników wyłącznie do 13 czerwca  2022r.

Wpłata na konto 45 1020 5226 0000 6702 0064 5721 Anna Zwiech Zakochaj się w Polsce

koszty wstępów dodatkowo – około 40 zł , koszt obiadu  30 zł

Galeria