Nieznane atrakcje Kotliny Kłodzkiej – 17 lipca 2022r.

Wyjazd wakacyjny: Nieznane atrakcje Kotliny Kłodzkiej – 17 lipca 2022

KLETNO JASKINIA NIEDŹWIEDZIA w Masywie Śnieżnika, największa jaskinia w Sudetach i najpiękniejsza pod względem szaty naciekowej w Polsce – zwiedzanie wyznaczoną trasą turystyczną.

LĄDEK ZDRÓJ – Jedno z najstarszych uzdrowisk śląskich, zachowany średniowieczny układ urbanistyczny, miejscowość szczyci się licznymi zabytkami architektury: zwiedzanie nie dostępnego na co dzień wnętrza basenu termalnego Zdroju Wojciech, pijalnia i Zakład Przyrodoleczniczy Wojciech, Kaplica Zdrojowa Sanktuarium Matki Boskiej Uzdrowienia Chorych, kaplica św. Jerzego, dawna wieża zegarowa w parku, Ratusz, pręgierz, kamienice z podcieniami, pomnik wotywny Trójcy Świętej, brama św. Jerzego, dom Zdrojowy Jerzy, ruiny kościoła pw. św. Salwatora; kryty most nad Białą Lądecką – jest jedynym tego typu obiektem w Polsce, jednocześnie to jeden z najbardziej oryginalnych i najpiękniejszych lądeckich zabytków, Rezydencja Victoria, XVI-wieczny kamienny most św. Jana Nepomucena. Park Zdrojowy, aleja modrzewiowa, Kawiarnia wiedeńska – Albrechta

CZARNA GÓRA (dawniej niem. Schwarzer Berg)– szczyt o wysokości 1205 m n.p.m. w ramieniu Żmijowca w Masywie Śnieżnika, którego przedłużeniem jest pasmo Krowiarek (wzdłuż których podróżowaliśmy na naszej ostatniej wycieczce) – granicą między tymi pasmami jest Przełęcz Puchaczówka. Czarna Góra to również nowoczesny ośrodek narciarski u podnóża Czarnej Góry. Idealne miejsce na wypoczynek także w porze letniej.

Wjazd Luxtorpedą – szybką koleją linową na szczyt Czarnej Góry. Z punktu widokowego na szczycie będziemy podziwiać nie tylko ośrodek narciarski i okolicę, ale także piękną panoramę ze szczytem Śnieżnika na czele oraz otaczające Czarną Górę pasma górskie i oddzielające je doliny.

BIELICE – przejazd krajobrazowy – przełom przez Góry Złote – górny odcinek Białej Lądeckiej

ZALESIE – drewniany sudecki kościółek pw. św. Anny z początku XVIII wieku (w miarę możliwości przejazdu)

MIĘDZYLESIE – Zamek w Międzylesiu – od połowy XVIII wieku własność von Althanów (zwiedzamy z zewnątrz), rynek, kolumna maryjna, kościół parafialny – oryginalna ambona, historia obrazu „Madonna Sobieskiego” (znanego z wrocławskiej katedry), domy podcieniowe z zespołu Siedmiu Braci.

Długopole-Zdrój – park zdrojowy, pijalnia./wjazd opcjonalnie

Proszę zabrać obuwie turystyczne, bezpieczne do chodzeniu po szlaku górskim. Trasa krajoznawczo-rekreacyjna – stopień trudności – przejście spacerowe dla każdego turysty.

WYJAZD  godzina 7.00 Aleja Juliusza Słowackiego w pobliżu budynku Poczty Głównej, powrót ok. godz. 21.00

 

Koszt uczestnictwa 150 zł – przejazd mikrobusem opłaty drogowe, opieka merytoryczna przewodnika na całej trasie wycieczki, ubezpieczenie NNW.

 

W momencie zadeklarowania udziału nie ma możliwości rezygnacji ze zwrotem kosztów. Wpłata jest równoważna z rezerwacją na dotychczasowy numer konta 45 1020 5226 0000 6702 0064 5721 Anna Zwiech Zakochaj się w Polsce

 

Deklaracje udziału do 10 lipca  2022r.

Wpłaty uczestników wyłącznie do 12 lipca 2022r. dostępnych jest 21 wejściówek do Jaskini Niedźwiedziej

 

Wpłata na konto 45 1020 5226 0000 6702 0064 5721 Anna Zwiech Zakochaj się w Polsce

koszty wstępów dodatkowo – jaskinia 50 zł – nie ma biletów specjalnych dla seniorów,  wjazd i zjazd Luxtorpedą 35 zł – to bilety ulgowe – jest możliwe że pozostaną wspólne dla grupy,

możliwe wejście do zamku w Międzylesiu 15zł

Na trasie będzie obiad – koszt własny

Galeria