Od Wysp do Metropolii – Wrocławski szlak Odry 20 czerwca 2021

Wśród licznych wrocławskich symboli związanych z miastem zawsze wskazujemy na mosty, gęstą sieć rzeczną, system kanałów oraz wyspy. Grupa śródmiejskich Wysp odrzańskich, choć dziś już tylko częściowo zachowanych, stanowi wyjątkowy zespół krajobrazowy w panoramie miasta, na obszarze historycznego centrum Wrocławia uznanego za Pomnik Historii.

Wyspy Odrzańskie pełnią funkcję pomostu pomiędzy południową i północną częścią współczesnego Wrocławia. Przez wieki miasto ukształtowało swój niepowtarzalny charakter związany z rzeką.

 

O współistnieniu Odry z Wrocławiem i miasta z rzeką, o tworzeniu się struktury miejskiej, miejscach ważnych  dla rozwoju kulturowego i historycznego Wrocławia, budowlach inżynierii wodnej, śladach istnienia dawnych fortyfikacji, a także o rewitalizacji i o nowych inwestycjach na wyspach opowie Anna Zwiech licencjonowany przewodnik po Wrocławiu – organizator Stowarzyszenie „Zakochaj się w Polsce” przy współudziale fundacji onWater.pl.

 

Spacer zakończymy w OdraCentrum – siedzibie fundacji, centrum edukacji i miejsca spotkań na wodzie, gdzie będzie możliwość zwiedzenia obiektu. Razem z fundacją onWater.pl zapraszamy do kawiarni OdraCafe  i wypożyczalni kajaków.

 

Szczegółowe informacje o wydarzeniu na stronie www.zakochajsiewpolsce.org

Rezerwacja uczestników pod numerem telefonu 604 94 89 81

Koszt udziału 20zł  Na miejscu spotkania opłata będzie przyjmowana w formie gotówki ! lub na konto nr 45 1020 5226 0000 6702 0064 5721

Zbiórka godzina 17.00 przy Mostach Młyńskich  od strony placu Józefa Bema 

 

Stowarzyszenie Zakochaj się w Polsce

Kontakt przewodnik Anna Zwiech tel. 604 94 89 81

przewodnik@annatour.pl

Galeria wyjazdu