Przewodnik po Wrocławiu

ZAPROSZENIE DO WROCŁAWIA

Witam Państwa, którzy planujecie odwiedzić niezwykły Wrocław. W czasie zwiedzania przybliżę Państwu jego niezapomniany klimat i niepowtarzalny charakter. Ważnym dla mnie jest, by doświadczyli Państwo, że we Wrocławiu można się rozkochać. Wykorzystam całą swoją wiedzę i doświadczenie, by byli Państwo usatysfakcjonowani.

Na co dzień z zamiłowaniem poznaję przeszłość mojego miasta i śledzę zachodzące w nim zmiany, które są efektem dynamicznego rozwoju Wrocławia. Podzielę się z Państwem swoją fascynacją, odkryję tajniki miejsc, wskażę najważniejsze atrakcje na szlaku historycznym i w przestrzeni kulturowej Wrocławia, przybliżę ciekawe wydarzenia z życia miasta i żyjących tu ludzi. Ze mną odkryjecie Państwo piękno Wrocławia.

Poczucie więzi z miejscem zamieszkania, życiem miasta, wyjątkowość Wrocławia, świadomość niezwykłej historii i roli w dziejach tej części Europy ukształtowały moją wrocławską tożsamość.

Przekazywanie wiedzy o Wrocławiu podejmuję z pasją, która motywuje do poszukiwania nowych obszarów tematycznych, pogłębiania wiedzy,  dociekania i ustawicznego odkrywania miasta, obserwacji bieżących zmian i wydarzeń. Biorę udział w wielu odczytach i wykładach w ramach wrocławskich instytucji kultury, towarzystw naukowych oraz szkoleniach Koła Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK. Wszystkie formy rozwoju doskonalą moją pracę, czynią warsztat przewodnicki dojrzałym, a wędrując ze mną po Wrocławiu otrzymacie Państwo rzetelny przekaz.

Dla Państwa, dla których tak jak dla mnie ważna jest komunikacja, oferuję w ramach usług przewodnickich dbałość o elokwencję języka, poprawność i staranność wypowiedzi. Wielokierunkowe wykształcenie, zróżnicowane zainteresowania, umiejętność postrzegania i obserwacji przestrzeni  pozwala mi tworzyć dla Państwa bogaty, różnorodny przekaz.

Moją dewizą jest pracowitość, ciągłe doskonalenie swoich umiejętności, rozwój, przyjmowanie działań, do których realizacji niezbędna jest wizja i kreatywne spojrzenie. W ich realizację wnoszę wiele zaangażowania i płynącej z osobowości perfekcyjności.

Niezwykłość tego miejsca trafnie określił badacz historii Europy Norman Davies mówiąc: „To miasto jest w pewnym sensie mikrokosmosem całej Europy Środkowej”.

Różnorodność, wielokulturowość i bogactwo historyczne Wrocławia zaakcentował nasz wielki Polak, Święty Jan Paweł II. W 1997 roku na Statio Orbis we Wrocławiu – Mszy świętej kończącej 46 Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny zebrani usłyszeli: „Wrocław jest miastem położonym niemal na styku trzech krajów, które historia bardzo ściśle ze sobą połączyła. Jest poniekąd miastem spotkania, miastem, które jednoczy. Tutaj w jakiś sposób spotyka się tradycja duchowa Wschodu i Zachodu”.

 

Idea ta została ujęta w haśle promocyjnym Wrocławia: „Wrocław, miasto spotkań”.

Spotkajmy się więc na trasie turystycznej we Wrocławiu.

 

Anna Zwiech – licencjonowany przewodnik po Wrocławiu

licencja nr 5/LM/2011

wydana przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego

Prezes Stowarzyszenia „Zakochaj się w Polsce”