WROCŁAWSKIE WYSPY spacer z przewodnikiem 3 lipca godz. 18.00

Odra – główny element krajobrazu miejskiego Wrocławia, na przestrzeni wieków rzeka wielokrotnie zmieniała swój bieg, a Wrocław ukształtował swój niepowtarzalny charakter ściśle związany z rzeką.

 

Spacer z przewodnikiem jest pierwszym z cyklu w ramach Wrocławskiego Węzła Wodnego.

 

O współistnieniu Odry z Wrocławiem i miasta z rzeką, o tworzeniu się struktury miejskiej, o miejscach ważnych  dla rozwoju kulturowego i historycznego Wrocławia, o budowlach inżynierii wodnej, śladach istnienia dawnych fortyfikacji, o rewitalizacji i nowych inwestycjach na wyspach oraz o projekcie jednej z bardziej innowacyjnych firm architektonicznych świata, o miejscach, których nie znacie opowie  licencjonowany przewodnik po Wrocławiu – Anna Zwiech w ramach współpracy  Stowarzyszenia „Zakochaj się w Polsce” i Fundacji OnWater.pl. – Odra Centrum.

 

Bądźmy bliżej Odry w sobotę 3 lipca, rozpoczęcie spaceru o godz. 18.00 przy Mostach Młyńskich od strony pl. J. Bema.

 

Potwierdź swój udział przed spotkaniem, nr. tel. 604 94 89 81. Szczegółowe informacje o wydarzeniu na stronie www.zakochajsiewpolsce.org Koszt udziału 20zł.  Na miejscu spotkania opłata będzie przyjmowana tylko w formie gotówki ! lub na konto nr 45 1020 5226 0000 6702 0064 5721 przed wydarzeniem.

 

Spacer zakończymy w OdraCentrum – siedzibie fundacji, centrum edukacji na wodzie, gdzie będzie możliwość zwiedzenia obiektu. Razem z fundacją onWater.pl zapraszamy do kawiarni OdraCafe  i wypożyczalni kajaków.

Galeria wyjazdu