Wycieczki Krajoznawcze

WYCIECZKI KRAJOZNAWCZE

W ramach założeń statutowych Stowarzyszenia „Zakochaj się w Polsce”, tj. upowszechniania wiedzy o Polsce – przygotowujemy i realizujemy turystyczne trasy krajoznawcze po każdym z regionów  Polski, krainach historycznych oraz obszarach krajobrazowych, pasmach górskich, szlakach, które wyznaczają rzeki, krainach geograficznych i miastach Polski.

Każdy wyjazd jest bogatą ofertą krajoznawczą, pełną atrakcji, zróżnicowaną pod względem tematycznym.  Biorą w nich udział osoby, które chcą wiedzieć więcej o naszym kraju, są ciekawe nieznanych miejsc, jak również gotowe na poznawanie nowych szlaków tematycznych, miejsc życia i wątków biografii postaci znanych z historii, nauki, literatury, poszukujące siedzib rodów szlacheckich, ciekawostek kulturowych czy atrakcji przyrodniczych.

 

Wycieczki są wyprawami dla wszystkich, którzy lubią poznawać Polskę. Na naszych trasach odkrywamy architekturę i dzieła sztuki, śledzimy zjawiska społeczne, gospodarcze, poznajemy historyczne i współczesne zespoły urbanistyczne, zwiedzamy zabytki techniki, obserwujemy rozwój i specyfikę odwiedzanych obszarów, poznajemy twórców produktów regionalnych oraz odkrywamy lokalną kulturę i kultywowane tradycje. Na wycieczkach opisujemy i przybliżamy turystom wiele wątków związanych z życiem literackim, patriotycznym czy artystycznym.

 

Od czasu zawiązania Stowarzyszenia podróżowaliśmy po Wielkopolsce, województwie lubuskim, Ziemi Opolskiej, Górnym Śląsku, Ziemi Łódzkiej, Małopolsce,  województwie kujawsko-pomorskim, Pomorzu,  Łużycach, a przed nami wiele nieodkrytych obszarów Polski. Dla naszych sympatyków Dolny Śląsk nie ma już tajemnic, choć nieustannie odwiedzamy nasz region poszukując niszowych, mało znanych atrakcji.

 

W naszych wycieczkach biorą udział Wrocławianie i osoby dojeżdżające czasami z odległych stron, Do grupy dołączają uczestnicy, których przyciąga wysoki poziom merytoryczny, wyjątkowe obiekty i miejsca, których nigdy nie zobaczyliby podróżując indywidualnie i o których dotąd nie słyszeli, ponadto o wyborze decyduje interesująca i bogata kompozycja poszczególnych tras, starannie przemyślane i dobrane punkty zwiedzania.

 

Zapraszamy wszystkich miłośników krajoznawstwa,
gdyż to najlepsza propozycja wśród ofert turystycznych dla wymagających turystów.

REGULAMIN UDZIAŁU W ODPŁATNYCH WYDARZENIACH

Regulamin udziału w odpłatnych wydarzeniach jest do pobrania – tutaj