ZACISZE ZALESIE – prelekcja z prezentacja 31.03.2022 godz. 18.00

ZACISZE ZALESIE – prelekcja z prezentacja multimedialną

Prowadzenie – Anna Zwiech licencjonowany przewodnik po Wrocławiu

Stowarzyszenie Zakochaj się w Polsce

Zacisze Zalesie to jedno z piękniejszych osiedli Wrocławia, zamknięte w widłach kanałów i rzeki Odry, o niezwykłych walorach przyrodniczych. Zielony charakter osiedla podkreśla i wyodrębnia plan XIX-stowiecznej koncepcji „miasta ogrodu”, założenie przestrzenne osiedla oparte jest na tradycji letniskowych, podmiejskich osad.

Na prelekcji dowiemy się o wielu wyjątkowych miejscach i wyodrębnimy niezwykłe walory osiedla, między innymi relikty pierwotnego koryta Odry, pałac myśliwski, książęce założenia ogrodowe, willową architektura przełomu XIX i XX wieku, reprezentatywne przykłady modernizmu lat 20-stych, wskażemy związanych z osiedlem słynnych wrocławskich architektów, zabytkowy ogród roślin leczniczych, czy budynek Stowarzyszenia na rzecz Życia i Leczenia Zgodnego z Naturą.

Na spotkanie zapraszamy miłośników Wrocławia, którzy chcą rozwijać swoje pasje i zainteresowania związane z historią i dziedzictwem kulturowym miasta. W sposób szczególny zapraszamy mieszkańców, którzy najlepiej znają prezentowane osiedle, a będą mogli podzielić się swoimi spostrzeżeniami związanymi z ich specyfiką i historią.

Miejsce spotkania:  Centrum Aktywności Lokalnej Zacisze-Zalesie-Szczytniki  ul. Fryderyka Chopina 9A  Wrocław

Koszt udziału 10.00zł

Galeria