Zwiedzanie dla dzieci wycieczki szkolne

ZWIEDZANIE DLA DZIECI

W najmłodszym wieku dzieci poznają najbliższe otoczenie, okolicę, która sąsiaduje z miejscem ich zamieszkania. W wieku szkolnym  przybliżamy dzieciom i młodzieży najważniejsze atrakcje turystyczne swojej Ojczyzny, które powinny rozpoznawać i zrozumieć ich znaczenie dla historii Polski. Na takim szlaku znajduje się Wrocław, jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez dzieci miast. Z wielką satysfakcją zwiedzamy Wrocław z dziećmi, angażując wówczas nasze umiejętności i formy pracy, które zachęcają do poszukiwania odpowiedzi, samodzielnego dociekania i obserwacji na naszym szlaku. Rolą przewodnika jest ukierunkować dzieci, włączyć w poznawanie Wrocławia, aby same doświadczały, budowały skojarzenia, a dzięki temu najwięcej się nauczyły.

 

W pracy przewodnika grup dziecięcych angażujemy warsztat pracy dydaktycznej, praktyczne doświadczenie i pedagogiczne umiejętności zawodowe,  stwarzamy sytuacje edukacyjne, dzięki którym dzieci praktycznie doświadczają wiedzy szkolnej,  Zwracamy uwagę na organizację i planowanie pobytu dzieci we Wrocławiu i na trasach wyjazdowych oraz komunikację, dostosowanie treści i formy pracy.

 

Zachęcamy uczestników do działań artystycznych, proponujemy rywalizację konkursową. Dzieląc się swoją pasją chcemy stworzyć możliwość poznawania najprostszych cech architektury, odwołania do tradycji miejsca, rozwijania wyobraźni i spostrzegawczości w czym pomagają rebusy, zagadki, odgadywanie znaczeń. Taka forma zwiedzania miasta dostarcza miłych wrażeń, które przybliżają uczestników do grona młodych miłośników Wrocławia.

 

W ramach edukacji regionalnej wiele swoich działań kierujemy do uczniów wrocławskich szkół, podczas których dzieci poznają atrakcje turystyczne miasta, stykają się z historią Wrocławia, ponadto uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych, czy rekreacyjnych, odwiedzają pracownie artystyczne i rzemieślnicze wrocławskich twórców, biorą udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników wrocławskich uczelni.

WYCIECZKI SZKOLNE

Wycieczki krajoznawcze dla dzieci ukierunkowane są na poznawanie walorów kulturowych i krajobrazowych własnego regionu – Dolnego Śląska oraz innych regionów Polski.

 

Prowadzone przez nas wycieczki charakteryzuje bogaty, zróżnicowany program, jest dostosowany do wieku i percepcji dzieci, sposób prowadzenia pozwala zaangażować i skupić uwagę uczestników na wielu akcentach tematycznych, które dostrzegamy w otaczającej przestrzeni,  rozwija umiejętność postrzegania i koncentracji. Na wycieczkach nie brakuje akcentów relaksacyjnych, zabaw grupowych, działań rozwijających uzdolnienia. Charakterystyka krajoznawcza łączy treści z wiedzą zdobytą w szkole umożliwiając wykorzystanie jej w praktyce.

 

Wyjazdy pozyskały grono sympatyków wśród nauczycieli, są wysoko oceniane przez uczestników..