U podnóża Gór Izerskich – Frydlant 5 maja 2024

wjazd gondolą na Stóg Izerski, jeden z najpiękniejszych czeskich zamków

Trasa ma charakter rekreacyjny, przebiega w bezpośrednim kontakcie i otoczeniu przyrody,  pozwala odpocząć i oderwać się od codziennych obowiązków.

Zespół uzdrowisk Świeradów-Czerniawa. malowniczo położony w sercu Gór Izerskich kurort na wysokości 450 – 650 m. n.p.m. , słynie z wyjątkowego, uzdrawiającego mikroklimatu, bogactwa wód mineralnych, historycznej architektury zdrojowej. Spacer po uzdrowisku

Kolej gondolowa na Stóg Izerski – przejazd w obie strony. Długość trasy kolei górskiej wynosi  2171m.  Dolna stacja kolejki znajduje się na wysokości 617m n.p.m., a górna stacja kolejki  1060 m n.p.m. u podnóża szczytu, tak więc różnica poziomów wynosi 443 metry

Spacer po wjeździe na płaskowyżu Gór Izerskich

Dla chętnych – Sky Walk w Świeradowie-Zdroju – najwyższa wieża widokowa w Polsce, ma 62 metry wysokości.  Ze szczytu roztacza się widok na zabudowę uzdrowiska oraz  Góry Izerskie.

Wejście po łagodnie wijącej się kładce o długości 850 metrów. Widok z wieży zachwyca, ale niesamowite wrażenie robi stalowa konstrukcja, zachwyca przede wszystkim inżynieria wieży i szklana platforma widokowa kończąca kładkę na  szczycie.

Zamek Frydlant – Republika Czeska, wzniesiono w kraju libereckim niedaleko polsko-czeskiej granicy. Wyjątkowy, zachowany i przepięknie położony na bazaltowej skale Zamek Frydlant w zespole z pałacem, jeden z najpiękniejszych czeskich obiektów rezydencjonalnych, posiada imponujące, dobrze zachowane wnętrza. Zamek nigdy nie został zniszczony ani ograbiony. Przy zwiedzaniu przywołuje wrażenie, że dawni właściciele po prostu wyszli na chwilę z „domu” i niedługo do niego wrócą. Rezydencja związana  jest z księciem Albrechtem Wallensteinem (polityk, wódz wojsk cesarskich Habsburgów)

Udostępniony zwiedzającym już na początku XIX wieku, stał się w ten sposób najstarszym muzeum zamkowym w Europie Środkowej. Pod względem architektonicznym obiekt może służyć jako żywy podręcznik stylów budowlanych w historii sztuki.

WYJAZD  godzina 7.00  Aleja Juliusza Słowackiego w pobliżu budynku Poczty Głównej, powrót ok. godz. 21.00

Koszt uczestnika 190 zł – przejazd mikrobusem (autobus w zależności od frekwencji)  opieka przewodnika na całej trasie wycieczki, ubezpieczenie NNW – potwierdzeniem udziału jest wpływ środków na konto 45 1020 5226 0000 6702 0064 5721  Przelew powinien wpłynąć na konto najpóźniej do wtorku przed wyjazdem jednodniowym (niedziela)

Uczestnik pokrywa koszty wstępów, które nie są obligatoryjne, tj:

  1. Pałac Frydlant i Zamek Frydlant – mieszczą się w jednym zespole – wymagają odrębnych biletów – dorośli do 64 roku życia  240 CZK i 220 CZK – razem 460 CZK . Przy zakupie biletu 65+ konieczna legitymacja – ceny 190 CZK i 180 CZK
  2. Kolej gondolowa na Stóg Izerski w obie strony – razem wjazd i zjazd 65 zł. – bilet grupowy cena w obie strony, grupy zorganizowane w liczbie 20 i powyżej 20 osób – 10% rabatu.
  3. Dla chętnych – Wieża Sky Walk w Świeradowie Zdroju  – bilet grupowy powyżej 25 osób, indywidualny 69zł
  4. Posiłek w Świeradowie Zdroju lub w Schronisku na Stogu Izerskim.

obiad – Państwo, którzy nie zgadzają się na wspólne zamawiany posiłek proszę o indywidualną informację

Prosimy zapoznać z zasadami udziału w wydarzeniach odpłatnych  Zakochaj się w Polsce – do pobrania tutaj

Galeria